Aktuality

15.1.2018

Předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová převzala v pátek 12. ledna výtěžek z prodeje kalendáře Heart Warrior.

Symbolický šek na 30 tisíc korun jí předala fotografka a členka střelecké spolku Heart Warrior Tereza Knihová, která kalendář nafotila. Na snímcích kalendáře jsou členky spolku se zbraněmi. Jsou to ženy různých povolání, například zdravotní sestry, budoucí právnička, studentka psychologie nebo politička.

8.1.2018

Ministryně obrany Karla Šlechtová společně s premiérem Andrejem Babišem navštívila při své první zahraniční pracovní cestě Slovensko. Během jednání s ministrem obrany Slovenské republiky Petrem Gajdošem mimo jiné podepsali prováděcí dohodu ke smlouvě o vzájemné spolupráci při ochraně vzdušného prostoru.

Smlouva, kterou schválily vloni parlamenty obou zemí a ratifikovali prezidenti, umožní pilotům zasáhnout na území druhého státu proti narušiteli vzdušného prostoru. Šlo by například o situaci, kdy by teroristé unesli civilní letadlo a chystali se s ním zaútočit.

14.12.2017

Karlu Šlechtovou před hlavní budovou v areálu na Valech přivítal odstupující šéf resortu Martin Stropnický. První kroky nové ministryně obrany zamířily do pracovny. Poté následovalo krátké představení hlavních funkcionářů resortu obrany a české armády.

12.12.2017

Ve středu 13. prosince 2017 skončí funkční období šestnáctému ministru obrany České republiky. Martin Stropnický nastoupil do funkce 29. ledna 2014 a odchází po 46,5 měsících jako nejdéle sloužící ministr obrany novodobé historie.

„Před čtyřmi lety jsem narukoval na ministerstvo obrany s několika cíli: zajistit armádě rostoucí rozpočet, navýšit počty vojáků a pokročit v přezbrojování. To se stalo a fakta to jasně potvrzují. Děkuji všem, co v tom byli se mnou. Hlavně vojákům. Ti pro mě byli tou největší motivací,“ shrnuje Martin Stropnický.

11.11.2017

V sobotu 11. listopadu se na Čestném dvoře Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup u příležitosti Dne válečných veteránů. Této dnes již tradiční akce, která se v České republice koná od roku 2001, se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, zástupci diplomatického sboru, významní představitelé státní správy a samosprávy, Československé obce legionářské, zástupci dalších veteránských organizací a další čestní hosté.

8.11.2017

V úterý 7. listopadu se v Senátu Parlamentu České republiky uskutečnila vernisáž výstavy In memoriam, na jejímž pořádání se podílejí odbor pro válečné veterány sekce právní Ministerstva obrany společně s první místopředsedkyní Senátu Parlamentu ČR Miluší Horskou.

30.10.2017

V sobotu odpoledne jmenoval prezident republiky Miloš Zeman u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa do hodností generálů pět příslušníků Armády České republiky a jednoho povýšil do vyšší generálské hodnosti.

Prezident Miloš Zeman jmenoval pět nových generálů Armády České republiky a do hodnosti generálporučíka povýšil Aleše Opatu

27.10.2017

U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu dnes (26. 10. 2017) náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově jmenoval třináct příslušníků Armády České republiky do hodnosti plukovníka.

Novým plukovníkům české armády přišli poblahopřát také generálové Jaromír Šebesta, Jaromír Alan a Josef Kopecký.

25.10.2017

U příležitosti státního svátku dnes ministr obrany Martin Stropnický udělil nejvyšší resortní vyznamenání 22 osobnostem. Jsou mezi nimi hrdinové domácího i zahraničního odboje za 2. světové války, ale také vojáci z povolání a občanští zaměstnance, které ministr ocenil za vynikající plnění služebních a pracovních povinností či úspěšnou reprezentaci Armády České republiky na veřejnosti a v zahraničí.

25.10.2017

V úterý 24. října se sešli zaměstnanci Finanční správy AČR, aby za přítomnosti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře oslavili významné jubileum.

Stránky