Aktuality

9.8.2018

Vojáci 10. strážní roty BAF, kteří položili v neděli 5. srpna 2018 své životy při plnění úkolů v Afghánistánu, byli příslušníky „Svatováclavského“ 42. mechanizovaného praporu z Tábora. Rotný Martin Marcin a desátníci Kamil Beneš a Patrik Štěpánek.

Dnes byli povýšeni do hodnosti štábních praporčíků in memoriam.

8.8.2018

Výbor Vojenského fondu solidarity vyhlásil mimořádnou sbírku, která je určena pro rodiny vojáků rtn. Martina Marcina, des. Patrika Štěpánka a des. Kamila Beneše, kteří přišli v neděli 5. srpna 2018 o život při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.

3.8.2018

Autor: Lucie Löffelmannová

V extrémně horký první srpnový den zahájilo svou vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 401 nových studentů Univerzity obrany. Čeká je dvouměsíční fyzicky, psychicky i časově náročný výcvik, který představuje počáteční etapu jejich vojenské přípravy.

30.7.2018

Autor: Pavel Pazdera

Téměř uprostřed prázdnin, 27. července, uspořádala jediná vojenská vysoká škola v České republice slavnostní vyřazení svých absolventů na centrálním brněnském náměstí Svobody. Stalo se tak podruhé v historii Univerzity obrany, kdy škola prokázala svou sounáležitost s městem, v němž sídlí. Odchodu 114 dosavadních studentů Univerzity obrany na první pozice jejich vojenské kariéry tak přihlížela i veřejnost.

23.7.2018

Autor: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

V pondělí 23. července nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově více než sto nováčků aktivní zálohy a také dvě desítky účastníků dobrovolného vojenského cvičení.

19.7.2018

Autor: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

Ve středu 18. července se v kasárnách Dědice uskutečnil slavnostní nástup k převzetí funkce velitele Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov (VeV-VA). Bojový prapor VeV-VA symbolicky převzal z rukou náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Aleše Opaty brigádní generál Radek Hasala.

17.7.2018

Autor: Vladimír Marek

V budově Generálního štábu AČR v Praze se dnes (16. 7. 2018) uskutečnilo setkání náčelníka GŠ AČR generálporučíka Aleše Opaty a vybraných zástupců armády s médii. Věnovalo se výstavbě nových jednotek. Konkrétně se jedná o výstavbu výsadkového pluku, velitelství kybernetických sil a prvku logistické podpory.

10.7.2018

Autor: Jan Pejšek, odbor komunikace MO

Ke dni 10. července 2018 z pozice náměstka ministra obrany pro řízení sekce nakládání s majetkem ministerstva obrany odchází Ing. Tomáš Kuchta.

Na ministerstvu působil od února 2014, kdy byl jmenován do funkce náměstka ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací. Tomáš Kuchta bude nadále působit v diplomacii na postu velvyslance v Srbsku.

28.6.2018

Autor: Lucie Růžková

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl ve čtvrtek 28. června do funkce nového ministra obrany Lubomíra Metnara. Na pozici nejvyššího představitele resortu vystřídal Karlu Šlechtovou.

Lubomíra Metnara před hlavní budovou v areálu na Valech přivítala odstupující šéfka resortu Karla Šlechtová. První kroky nového ministra za doprovodu předsedy vlády Andreje Babiše vedly do pracovny. Poté následovalo krátké seznámení a představení hlavních funkcionářů resortu obrany a armády.

26.6.2018

Za 195 dnů ve funkci ministryně obrany Karly Šlechtové bylo uzavřeno na 5000 smluv a připraveno 30 strategických investic v plánované výši 13 miliard korun. Do roku 2021 je v plánu dalších 42 investic. Z nich největší je odstartování nákupu nových pásových bojových vozidel pěchoty v plánované výši 53 miliard korun.

„Považuji za významné, že se mi podařilo nastartovat řešení letitého problému s nedostatečnou výstrojí vojáků, podepsala jsem dodávky výstroje v hodnotě zhruba 1 miliardy korun,“ zdůrazňuje ministryně Šlechtová.

Stránky