Aktuality

5.4.2018

Z důvodu technických problémů vzniklých při poslední aktualizaci SW portálu je dočasně omezena možnost registrace bývalých zaměstnanců rezortu Ministerstva obrany na portále (tzv. "Uživatel mimo MO" na registračním formuláři).

Za způsobené obtíže se omlouváme.

Redakce IKP

17.5.2018

Ministryně obrany Karla Šlechtová se zástupci ministerstva a Generálního štábu Armády ČR představili senátorům Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost návrh komplexního mandátu na nasazení českých vojáků v zahraničních operacích ve druhé polovině letošního roku a v letech 2019-20. Výbor s ním jednohlasně souhlasil a doporučil plénu, které se bude materiálem zabývat ve čtvrtek 17. května, jeho schválení.

15.5.2018

Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes (14. 5. 2018) v souladu s § 12 odst. 2 zákona o státním podniku odvolala z funkce ředitele Vojenského výzkumného ústavu, s. p., jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany, RNDr. Bohuslava Šafáře, CSc.

„Za dlouholeté působení v čele Vojenského výzkumného ústavu Bohuslavu Šafářovi děkuji,“ uvedla ministryně obrany.

Bohuslav Šafář zůstává nadále zaměstnancem VVÚ. Na pozici ředitele bude v nejbližší době vyhlášené výběrové řízení. Podnik bude od zítřka dočasně vést zástupce ředitele Ing. Josef Hrnčiřík.

Převzato z army.cz

10.5.2018

Za svého zástupce si náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata vybral brigádního generála Miroslava Hlaváče. Do funkce jej dnes jmenovala ministryně obrany Karla Šlechtová.

„Pane generále, přeji vám hodně štěstí v nové funkci a očekávám dobrou spolupráci,“ řekla během jmenování ministryně obrany Karla Šlechtová.

Jmenování generála Miroslava Hlaváče do funkce zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelníka štábu se ve Vojenském salonu v hlavní budově Ministerstva obrany účastnili generálporučík Aleš Opata a státní tajemník MO Petr Vančura.

8.5.2018

Prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval dva nové generály z řad Armády České republiky a Vojenské policie a další dva povýšil do vyšších generálských hodností.

7.5.2018

Uctění památky pilotů RAF a oslava výročí osvobození Plzně u památníku Díky, Ameriko!. Tak vypadal nedělní program ministryně obrany Karly Šlechtové za účasti zástupce náčelníka GŠ - inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána, premiéra Andreje Babiše, zástupců veteránů a dalších významných hostů.

7.5.2018

Při příležitosti oslav Dne vítězství se v pátek 4. května uskutečnilo ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově slavnostní jmenování vojáků do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata udělil také čestné odznaky.

3.5.2018

Ve středu 2. května se na pražském Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky, jehož součástí bylo předání funkce náčelníka Generálního štábu AČR. V čele armády teď stojí generálporučík Aleš Opata. Jeho nominaci 8. března 2018 schválila vláda ČR a 25. dubna 2018 ho jmenoval prezident Miloš Zeman.

26.4.2018

Prezident Miloš Zeman dnes (25. 4. 2018) jmenoval nového náčelníka Generálního štábu Armády České republiky. K 1. květnu se jím stane generálporučík Aleš Opata, který ve funkci nahradí armádního generála Josefa Bečváře. Slavnostnímu aktu byla přítomna ministryně obrany Karla Šlechtová a velení Armády České republiky.

Na Pražském hradě prezident Miloš Zeman poděkoval odcházejícímu Josefu Bečvářovi za výsledky jeho dosavadní práce v čele české armády. „Sloužil jste dobře, sloužil jste poctivě a sloužil jste věrně,“ řekl prezident Josefu Bečvářovi.

25.4.2018

Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes (24. 4. 2018) po jednání svého kolegia rozhodla o uzavření smluv na dodávky balistických přileb a několika druhů vojenské polní obuvi v souhrnné hodnotě přes 1 miliardu korun.

„Postupně pokračuji ve schvalování pro armádu důležitých akvizic. Už při nástupu do funkce jsem si jako jednu z hlavních priorit stanovila zajištění výstroje a balistické ochrany pro vojáky. Smlouvy na přilby a polní obuv jsou konkrétním příkladem,” uvedla ministryně Šlechtová.

Stránky